Oficjalna strona największego europejskiego producenta gadżetów erotycznych.
Wpisz czego szukasz…

EKOprzyjazne FUN FACTORY

EKOprzyjazne FUN FACTORY

Wiemy, jak ważna jest troska o środowisko, dbałość o nie i upewnienie się, że to, co robimy będzie nie będzie miało na naszą planetę negatywnego wpływu. Szczęśliwa Ziemia i harmonijnie rozwijająca się przyroda to też gwarancja harmonijnego funkcjonowania człowieka, jego szansa na spełnienie i miłość, dlatego w Fun Factory dbamy o środowisko.

Produkcja lokalna – niski ślad węglowy

Produkujemy lokalnie, jak równiez pozyskujemy lokalnie silikon. Nasze produkty niemalże w całości powstają na miejscu w jednej fabryce – od pomysłu, poprzez produkcję po pakowanie i wysyłkę do hurtowni i klientów. Dzięki czemu ślad węglowy, jaki zostawiamy jest minimalny.

Ładowarki magnetyczne zamiast baterii

Fun Factory było pierwszą marką akcesoriów erotycznych, która postawiła na magnetyczne ładowanie akcesoriów erotycznych oraz rezygnację z nieekologicznych baterii. W naszej ofercie znakomita większość produktów z silnikami zasilana jest magnetyczną ładowarką USB. Podłącz gadżet do komputera podczas pracy, grania czy surfowania po internecie, żeby nie zużywać energii dodatkowo, a raczej przy okazji!

Produkty dobrze zapakowane

Podstawowym materiałem naszych opakowań jest nadające się do recyklingu pudełko kartonowe.

Recykling, recykling, recykling!

Oddzielamy to, co zostało! Materiały wielokrotnego użytku są sortowane, zbierane i wysyłane do stacji recyklingu w Bremie. Na przykład papier i karton są prasowane po odbiorze, a następnie przetwarzane w papierniach, a elementy elektroniczne i części z rdzenia z akcesoriów oddawanych nam w ramach gwarancji są pieczołowicie sprawdzane, dokładnie rozmontowywane, a następnie przerabiane na nowe elementy.

Bezpieczny, trwały silikon

Produkty Fun Factory wykonane są z trwałego silikonu, który podlega recyklingowi, ale też nie zostawia w środowisku mikrośladów!

W przeciwieństwie do plastiku, który jest jednym z najbardziej trwałych zanieczyszczeń na świecie, właściwości żaroodporne silikonu sprawiają, że jest on znacznie trwalszym i stabilnym rozwiązaniem w niezliczonych gałęziach przemysłu, w tym w branży medycznej, przemysłowej i kulinarnej. Silikon ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe i jest odporny na wiele czynników środowiskowych. Dzięki tej trwałości produkty silikonowe można używać znacznie dłużej.

Silikon można wielokrotnie poddawać recyklingowi bez znacznej utraty integralności strukturalnej. Gdy silikon jest odpowiednio przetwarzany i przez odpowiednie kanały, zwykle jest topiony w olej, który jest następnie używany do wszystkiego, od smarów przemysłowych po ściółkę na plac zabaw.

Jeśli silikon zostanie pozostawiony samym sobie na wysypisku śmieci, będzie rozpadał się przez stulecia. Jednak w przeciwieństwie do plastiku silikon na bazie piasku w końcu powróci na Ziemię, zamiast stać się niebezpiecznymi plastikowymi mikrodrobinkami.

Dlatego tak ważne jest by przekazywać akcesoria erotyczne do utylizacji. Jako odpowiedzialny producent dbamy o to, by nasze produkty nie zaśmiecały środowiska, a raczej mogły być odzyskane w jak największym stopniu.

Nasz silikon jest regularnie sprawdzany i testowany w kierunku bezpieczeństwa. Nie tylko regularne audyty, które przeprowadzamy u naszych dostawców, ale także niezależne testy i oceny dowiodły, że nasze produkty nie tylko bardzo dobrze spełniają wymagania, ale skład materiału jest kompatybilny z ciałem. Po to, by beztrosko zajmować się czymś co jest po prostu fajne – przyjemnością! Bezpośredni kontakt zabawki z błonami śluzowymi i samą skórą jest zatem nie tylko piękny, ale także wolny od ryzyka. Bez alergii, bez wyciekających substancji, bez zapachów – po prostu czysta ZABAWA.

CO JESZCZE POWINIENEŚ WIEDZIEĆ?

Oszczędność produkcji

Nasze maszyny są szczególnie oszczędne. Podczas rozwoju naszych automatycznych maszyn produkcyjnych i innych maszyn zawsze zwracaliśmy uwagę na ich niskie zużycie energii.

Oszczędność papieru w pracy biurowej

Przede wszystkim cyfrowo – jako firma z duchem pionierskim od pewnego czasu przenosimy naszą księgowość i wewnętrzną komunikację korporacyjną na ścieżkę bez papieru – i z każdym dniem jesteśmy coraz lepsi!

Firma Rowerowa

Fun Factory ma rowery do wynajęcia dla pracowników, którzy aktywni i ekologicznie zakręceni chętnie jeżdżą do pracy właśnie tak! Około połowa pracowników FUN FACTORY w Bremie codziennie jeździ na rowerach do pracy. W 2017 roku Senat Bremy nazwał nas nawet „firmą rowerową”.

Uczciwe warunki pracy – troska o człowieka

Fun Factory nie tylko świetne produkty, ale też team work i troska o warunki pracy w naszej firmie. Pracownicy Fun Factory to wielka rodzina, której członkowie razem starają się o to, by dobra energia była przekazywana do każdej wyprodukowanej zabawki. Legalna praca, wsparcie socjalne pracowników, respektowanie ich prawa do organizowania związkow zawodowych – to hasła, które nie są obce Fun Factory! Sprawdź film o naszej firmie i zobacz twarze pracowników Fun Factory!