Wszyscy wiemy, że produkty Fun Factory zdobywają nagrody za design. Może być dla Was odkryciem, że również zdobywają wyróżnienia w niezależnych testach konsumenckich sprawdzających ich jakość!

Kiedy chcemy mieć pewność co do tego jak dobre są produkty, z których korzystamy chętnie zwracamy się w kierunku testów konsumenckich, jakie są dostępne na rynku. Nie zawsze wiemy, czy możemy im ufać. ÖKO-TEST to niemiecki magazyn, który od lat jest w czołówce najbardziej wiarygodnych, rzeczowych i obiektywnych instytucji testujących bezpieczeństwo produktów.

Testów nie można sobie zamówić, magazyn sam wybiera produkty do sprawdzenia. Produkty testowane są przez specjalistów najwyższej klasy, ekspertów danych branż. Wiarogodność testów podnosi też fakt, że spośród ponad 100 procesów wytoczonych ÖKO-TEST przez sprawdzanych producentów, zaledwie jeden uwzględnił argumenty producenta testowanego produktu.

Motto jakim kieruje się magazyn brzmi „Żyć naprawdę dobrze” i zgodnie z tą ideą magazyn testuje wszystkie produkty jakie są nam potrzebne do życia i dla każdego produktu, który zawiera niebezpieczne dla zdrowia substancje, podaje zdrową alternatywę. Magazyn, jako samozwańczy przedstawiciel ochrony konsumentów, przez ponad 20 lat istnienia przetestował ponad 60 tyś. produktów. Kryteria badań stale dostosowuje do najnowszych odkryć naukowych. Miesięcznie jest w stanie zbadać w niezależnych laboratoriach do 1 tyś. produktów. Producenci często zarzucają, że ÖKO-TEST jest znacznie bardziej rygorystyczny niż ustawodawstwo i produkty zgodne z wymogami prawnymi ocenia jako niewystarczające. Odpowiedź magazynu jest prosta, jeśli produkt, mimo iż jest dopuszczony do rynku, posiada substancje szkodliwe dla zdrowia to konsument ma prawo o tym wiedzieć i znać jego alternatywę.

Kulki Smartballs Duo Fun Factory w kolorze winogronowym zostały nagrodzone oznaczeniem ÖKO-TEST jako produkt wysokiej jakości, ekologiczny, bezpieczny dla konsumentów.