Oficjalna strona największego europejskiego producenta gadżetów erotycznych.
Historia Fun Factory

Historia Fun Factory

Dzięki pojawieniu się FUN FACTORY na rynku zabawki erotyczne zyskują społeczną akceptację.

Odkrycie estetycznych i modnych zabawek erotycznych

Na szczęście minęły już czasy, w których czerpanie przyjemności z seksu, przynajmniej w ogólnym przekonaniu, było zarezerwowane dla mężczyzn. Kto by jednak pomyślał, że dwóch studentów z Bremen w połowie lat 90. przyczyni się do tego, że kobieca rozkosz stanie się społecznie akceptowanym faktem? Dirk Bauer i Michael Pahl krótko po ukończeniu uniwersytetu założyli w 1996 r. swoją firmę FUN FACTORY. Ich pomysł na biznes to stworzenie estetycznych i modnych zabawek erotycznych, które zarazem przekonują jakością, klasą i naprawdę podobają się kobietom. W rozmowie z właścicielką sklepu erotycznego dowiedzieliśmy się, że coś takiego w ogóle nie istnieje – mówi Bauer. – Odkryliśmy niszę rynkową i zdecydowaliśmy się zadziałać. Nasze produkty miały być połączeniem estetyki, jakości i funkcjonalności. Miały przynosić przyjemność, bez poczucia wstydu za ich posiadanie.

Na początku panowie Bauer i Pahl domowym sposobem skonstruowali z modeliny wzór pierwszego sztucznego członka FUN FACTORY o nazwie „Paddy Pinguin”. Pierwsze dilda powstawały jako pojedyncze egzemplarze, które już po krótkim czasie zyskały rosnące grono wielbicieli, co również odzwierciedliło się w stale rosnącym popycie. Z niewielkiej, dwuosobowej firmy, wyrosło małe imperium zatrudniające wiele osób oraz posiadające wielu klientów na całym świecie. W maju 2000 r. FUN FACTORY przeniosło swoją siedzibę do Bremy/Woltmershausen. Pałac tych małych przynoszących rozkosz gadżetów mieści na 2400 metrach kwadratowych działy administracji i produkcji, magazyny gotowych wyrobów i surowców, warsztat oraz laboratorium. Obecnie pracuje tu 85 osób. W roku 2003 r. FUN FACTORY założyła swoją pierwszą spółkę-córkę w USA, a następną w 2005 r. w Wielkiej Brytanii.

Na dzień dzisiejszy FUN FACTORY jest największym w Europie producentem zabawek erotycznych wykonanych z silikonu. Nasza duma – wibrator „DeLight” – jest jednym z wielu dowodów na to, że przedsiębiorstwo z Bremen poważnie traktuje swoje motto: „one step ahead!”. W 2008 r. FUN FACTORY otrzymało renomowaną nagrodę reddot design award za wibrator „DeLight”, w 2009 r. nagrodęInternationaler Designpreis Baden-Württemberg oraz w 2010 nagrodę iF product design award. Wszystkie te wyróżnienia są uznanymi nagrodami za dobre wzornictwo. DeLight został nominowany przez Federalne Ministerstwo Gospodarki i Technologii do nagrody Designpreis der Bundesrepublik Deutschland, co jest kolejnym dowodem na to, że FUN FACTORY wyznacza trendy w branży erotycznej. Produkty rokrocznie zdobywają kolejne wyróżnienia, a nowe produkty zaskakują nawet najwierniejszych fanów i wielbicieli marki, którzy dobrze znają możliwości FUN FACTORY.

FUN FACTORY: często kopiowany, ale ciągle niepowtarzalny

Sukces fantazyjnie uformowanych kolorowych gadżetów erotycznych nie daje spokoju konkurencji: rynek zabawek erotycznych roi się od łudząco przypominających oryginał podróbek pochodzących głównie z Azji, które są jednak niskiej jakości i mogą być także niebezpieczne dla zdrowia. Niedawno FUN FACTORY zaczęło podejmować kroki prawne przeciw tanim podróbkom z Dalekiego Wschodu. Przykładowo na największych światowych targach erotycznych Venus 2009 celnicy zarekwirowali liczne podróbki przeboju firmy, Patchy Paul.

PRZEŁOMOWE PRODUKTY

Fun Factory zawsze jest przed wszystkimi innowacyjny.

  • Stworzone KULKI WAGINALNE SMARTBALLS w sposób wyjątkowy trenują mieśnie dna miednicy tak, że nie musisz sama o tym pamiętać,
  • Cobra Libre jest stymulatorem dla mężczyzn, który zdejmuje odium wstydu z gadżetu dla mężczyzn i pozwala pieścić się nawet w niepełnej erekcji.
  • Delight – wyjątkowy wibrator dla kobiet, który porywa serca branży projektanckiej!
  • Pulsatory zmieniają na zawsze sposób zabawy penetracyjnej wibratorem naśladując stosunek seksualny!
  • ShakeDILDO, jakim jest Bouncer to niewiarygodne połączenie dilda, korka nalnego i kulek waginalnych zapewniające niewiarygodne wrażenia.
  • B Balls – mężczyźni też mają mieśnie Kegla i mogą wreszcue je trenować!

FUN FACTORY producentem modnych produktów

Kolorowy świat FUN FACTORY oferujący erotyczne zabawki w najmodniejszych kolorach, takich jak róż, fiolet czy zielone jabłko i w którym wibratory oraz dilda są raczej modnymi akcesoriami niż replikami męskich genitaliów, zajął poczesne miejsce w modnym stylu życia.

Dlatego właśnie firma z Bremen jest regularnie reprezentowana na targach wyznaczających światowe trendy „Ambiente” we Frankfurcie. Zaktualizowany wiosną 2007 r. corporate design przekonuje eleganckim stylem. Szlachetne wzornictwo znajduje jednak przede wszystkim odzwierciedlenie w produktach. Uwagę zwraca się nie tylko na wygląd produktu, ale i na jego wysoką jakość. Wszystkie produkty FUN FACTORY wykonane są w 100 % z silikonu medycznego i nieszkodliwych dla zdrowia tworzyw sztucznych, a większość z nich wykonana jest ręcznie.

W kwietniu 2010 r. firma z Bremy otworzyła modny sklep w stolicy Niemiec, Berlinie. Do zaprojektowania wnętrz znajdującego się w okolicy Hackesche Höfe sklepu zaangażowano znanego nowojorskiego projektanta Karima Rashida. Dzięki jego projektowi sklep przypomina raczej sklep designerski niż sex shop.

W grudniu 2011 r. z okazji 15-lecia firmy Fun Factory otworzyło podwoje drugiego butiku w Bremen – swoim mieście rodzinnym.

W styczniu 2015 Karim Rashid zaprojektował drugi butik Fun Factory w Monachium!